4.3. se v Praze konal závod v Parkouru - Angel Speed Cup. Závodilo se v rychlostní disciplíně zvané Speed-run. Závodníci zdolávají nízké a vysoké překážky v určité délce dráhy a vyhrává ten nejrychlejší. 

Pro zlatou medaili si doběhla Marie Carbochová, která zdolala překážky v čase 00:56. S rozdílem 12 vteřin se na 4.místě umístila naše další členka Parkouru - Eliška Vaňugová. Holky, gratulujeme vám k vašemu výkonu a přejeme vám v dalších závodech hodně dobré nálady a parádní zážitky!

Za Gymnastiku Dobříš, Soňa Lásková

 

 

 

Sobota 25.6.2022 se jistě zapíše do historie parkouru Gymnastiky Dobříš. Co je to parkour? Sportovní discíplína, kde parkourista má za úkol překonat dráhu 2x40m a zdolat na své cestě 20 překážek. Překážky jsou různého charakteru - boxy, raily, výběhy, přeskoky, atd. neboli Disciplína  Speed-Run.  A  této disciplíny se v uplynulém víkendu 3 závodnice zúčastnily  1.kola Českého poháru v Plzni v největším areálu ve střední Evropě Krašovská aktivity centrum. Naše závodnice vyjely za doprovodu rodičů poprvé na svůj první závod. Celý rok se pečlivě připravovaly v kurzu parkouru pod vedení instruktora Davida. A jejich snaha slavila úspěch hned na prvních závodech. Každá měla dva pokusy, lepší čas se započítal.  Mladší žákyně  Eliška Vaňugová obsadila 2. místo, Marie Carbochová 3. místo.. Starší žákyně Kateřina Tománková svou kategorii vyhrála.(Kdo byl na májových slavnostech, viděl Katku v ukázce volného stylu). Závodu se mohli zúčastnit i neregistrovaní závodníci a závodnice. Celkem se v jednotlivých věkových kategoriích účastnilo 80 závodníků a závodnic. Druhé disciplíny  Freestyle se děvčata zatím nezúčastnila, protože zatím v Dobříši pro ni nemáme podmínky. Děvčata samozřejmě závodí i v gymnastice, a team gymu. Tady se přesně ukazuje, že mít za sebou základy gymnastiky je nespornou výhodou nejen pro tuto nejnovější sportovní disciplinu.

Foto a text Jitka Holcová

 

KAPACITA TURNUSU "VODNÍ SVĚT" JE JIŽ NAPLNĚNÁ!