Sobota 25.6.2022 se jistě zapíše do historie parkouru Gymnastiky Dobříš. Co je to parkour? Sportovní discíplína, kde parkourista má za úkol překonat dráhu 2x40m a zdolat na své cestě 20 překážek. Překážky jsou různého charakteru - boxy, raily, výběhy, přeskoky, atd. neboli Disciplína  Speed-Run.  A  této disciplíny se v uplynulém víkendu 3 závodnice zúčastnily  1.kola Českého poháru v Plzni v největším areálu ve střední Evropě Krašovská aktivity centrum. Naše závodnice vyjely za doprovodu rodičů poprvé na svůj první závod. Celý rok se pečlivě připravovaly v kurzu parkouru pod vedení instruktora Davida. A jejich snaha slavila úspěch hned na prvních závodech. Každá měla dva pokusy, lepší čas se započítal.  Mladší žákyně  Eliška Vaňugová obsadila 2. místo, Marie Carbochová 3. místo.. Starší žákyně Kateřina Tománková svou kategorii vyhrála.(Kdo byl na májových slavnostech, viděl Katku v ukázce volného stylu). Závodu se mohli zúčastnit i neregistrovaní závodníci a závodnice. Celkem se v jednotlivých věkových kategoriích účastnilo 80 závodníků a závodnic. Druhé disciplíny  Freestyle se děvčata zatím nezúčastnila, protože zatím v Dobříši pro ni nemáme podmínky. Děvčata samozřejmě závodí i v gymnastice, a team gymu. Tady se přesně ukazuje, že mít za sebou základy gymnastiky je nespornou výhodou nejen pro tuto nejnovější sportovní disciplinu.

Foto a text Jitka Holcová

Tak jako loňský rok si děti kromě gymnastiky vyzkouší i jiné druhy sportu, čeká je spoustu her, zábavy, trochu tvoření a celotáborová hra.

 

Z Republikové soutěže si naše děvčata vezou medaile!

V pátek 11.5. vyrazila první část naší výpravy do Doubí u Třeboně, kde se minulý víkend konala Republiková soutěž ČASPV ve sportovní gymnastice 2018.
Závodilo se jak v kategorii družstev, tak i v jednotlivcích. Závodu se zúčastnilo přes 300 cvičenek a cvičenců z celé České republiky. Všechny naše děvčata si přivezly medaili ze soutěže družstev. 
Jako první nastupovaly Mladší žákyně I. v nejvíce obsazené kategorii 47 dívek. Družstvo obsadilo 2. místo, kde byly také naše dvě závodnice – Barbora Hrdličková a Jitka Kořínková. V jednotlivcích se holky také umístily velice pěkně 7. Bára Hrdličková a 10. místo Jitka Kořínková.
V sobotu večer přijela další část výpravy a to dorostenky a ženy, které měly večerní trénink a do závodu nastupovaly v neděli. Z našeho oddílu jsme zde měli 2 dorostenky a 2 ženy. Ani jedné se nevydařila kladina, kterou začínaly závod. Takže musely dohánět a s pomocí dalších cvičenek ze Středočeského kraje holky nakonec obsadily v družstvech krásné 2. místo v Dorostenkách a 1. místo v Ženách. V dorostenkách pak v jednotlivcích obsadila Aneta Marečková 11. místo a Anna Picková 24. místo. V ženách Markéta Marečková 9. místo a Eliška Krátká 17. místo.

V soutěži krajů Středočeská výprava vyhrála 1. místo a putovní pohár!
Děkujeme za účast našim šesti cvičenkám, za podporu rodičů. V neposlední řadě také děkujeme rozhodčí Martině Hrdličkové a Jitce Holcové a trenérkám Jitce Holcové a Petře Pilousové.

Celkové výsledky jsou v příloze.