V sobotu 24.11. se naše tři družstva teamgymu účastnila Přeboru ČOS v Kolíně.

Celkem zde soupeřilo 31 družstev. V nejmladší kategorii si naše cvičenky odvezly pohár za třetí místo, z celkového počtu 7 družstev. Z tohoto umístění máme obrovskou radost, jelikož pro některé z nich to byl vůbec první závod. Ve druhé kategorii se dívky umístily na čtvrté bramborové příčce, ale z počtu 15 družstev, to je také krásný úspěch. V nejstarší kategorii se dívkám úplně nepodařila akrobacie, takže nakonec o 0,2 desetiny získaly druhé místo.

 Gratulujeme všem za pěkná umístění.

Výsledky

 Kategorie 0:

 1. místo

 Kategorie I.:

 1. místo

 Kategorie III.:

 1. místo

První závody jednotlivců ve sportovní gymnastice máme úspěšně za sebou.

V sobotu vyrazila část našeho oddílů do nedalekých Dobřichovic. Účast byla obrovská, přes 270 dětí závodilo ve dvojboji na prostných a přeskoku. Naše dívky statečně bojovaly a získaly krásná umístění. Nejvíce se dařilo Kátě Brané, která ve své kategorii vybojovala bronzovou medaili. Získané zkušenosti uplatníme v dalších závodech a nyní se můžeme vrhnout do dalšího pilování sestav, jelikož naše sezóna právě začíná. Děkujeme všem zúčastněným gymnastkám, rodičům, trenérům, že tento maraton zvládli. A hlavně našim rozhodčím Jitce Holcové a Martině Hrdličkové, které obodovaly celý závod.

Příští týden nás čeká závod v Teamgymu v Kolíně J

Výsledky

Dnes jsme soutěžili na otevřeném přeboru ČOS v Malém Teamgymu v Kolíně. Odvezli jsme si krásné dva poháry – v kategorii I. za 3. místo a v kategorii II. za 1. místo! Všem závodnicím gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších tréninků.

Výsledky:
Kategorie 0.: 5. místo
Kategorie I.: 3. místo a 12. místo
Kategorie II.: 1. místo

 • O víkendu 24. a 25. 3. jsme vyjeli rovnou na dva závody v gymnastickém čtyřboji.  Jednalo se o Memoriál Václava Kouřila v Tlučné u Plzně a o Jarní bělský čtyřboj v Bělé pod Bezdězem. Na oba závody jezdíme pravidelně,  letos to ale přece jen bylo trochu jiné ... Od února platí nové závodní sestavy ženských složek a toto byly první závody,  kde se podle nich rozhodčí, trenéři a děti museli řídit.
 1. V Tlučné nás čekala soutěž nejen v jednotlivcích, ale i v družstvech, takže byla šance se umístit hned dvakrát na stupních nejvyšších, což se některým povedlo. Nejvíce se dařilo Báře Hrdličkové a Káje Plasové, které si z obou závodů odvezly medaile.

Tyto dva závody rozhodly o nominaci na Přebory Středočeského kraje, které letos pořádá náš oddíl. Zároveň si holky vyzkoušely nové sestavy před důležitým závodem a ještě mají čas vylepšit nedostatky. Příště tedy závodíme na domácí půdě  - 14.4. Budeme holkám a klukům držet pěsti, aby se jim krajský přebor vydařil, a co nejvíce jich postoupilo do Republikového finále do Doubí.

Výsledky závodů:

Memoriál Václava Kouřila a Karla Cepníka - 24.3.2018

 Předškolní děti r. 2012-13 (10)

1. Beranová Kateřina, 2. Netrhová Nikola, 4. Huříková Alena

 Nejmladší žákyně r. 2011 (16):

3. Sochorová Helena, 5. Sedláková Julie, 6. Matějů Monika, 8. Melicharová Pavlína, 10. Květoňová Anežka, 12. Vaňugová Eliška, 16. Čiháková Eva

 Mladší žákyně I. 2009-10 (27):

1. Hrdličková Barbora, 5. Kořínková Jitka, 8. Rosenbaumová Viktorie, 9. Grmelová Karolína, 11. Kujanová Johana, 16. Čiháková Anna, 17. Baudisová Markéta, 26. Kujanová Evelína

 Mladší žákyně II. 2008-9 (20):

2. Plasová Karolína, 3. Sedláková Lucie, 4. Špindlerová Nela, 8. Vávrová Karolína, 11. Hošková Hana, 13. Vlašaná Karolína, 16. Mandová Sabina

 Starší žákyně III. 2005-6 (16):

6. Braná Kateřina, 16. Gahlerová Natálie

 Starší žákyně IV. 2003-4 (9):

 1. Veselá Barbora
 2. Dlouhá Nikola

 Dorostenky, ženy 2002 a starší (8):

2. Marečková Aneta, 4. Doubravová Lucie, 7. Picková Anna, 8. Kroová Barbora

 Soutěž družstev:

Předškolní děti r. 2012-13:

 1. místo

 Nejmladší žákyně r. 2011:

 1. místo a 3. místo

 Mladší žákyně I. 2009-10:

 1. místo a 5. místo

 Mladší žákyně II. 2008-9:

 1. místo a 5. místo

 

10. ročník Bělského gymnastického čtyřboje - 25.3.2018

 Mladší žákyně I. 2009 (11):

 1. Hrdličková Barbora

 Mladší žákyně II. 2008 (12):

 1. Plasová Karolína, 5. Vávrová Karolína

 Starší žákyně III. 2005-6 (13):

 1. Braná Kateřina, 13. Gahlerová Natálie

Přinášíme výsledky z pátečního závodu ve sportovní gymnastice v Dobřichovicích.

16 dívek z našeho oddílu jelo poměřit své síly s pražskými i mimo pražskými oddíly a v závodním poli se rozhodně neztratily. Závod to byl opět dlouhý, přes 150 dětí závodilo ve dvojboji na přeskoku a prostných. Špičková vybavenost haly a skvělá organizace nám to ovšem zpříjemnila. Holky zařadily nové obtížnější prvky do svých sestav, přemety na přeskoku, salta a fliky na prostných. Máme ještě co vylepšovat, ale celkově se závod vydařil. Gratulujeme všem zúčastněným! 

Posledním závodem v roce 2017 byl dvojboj v Příbrami.

Naše čtyři mladší cvičenky jely poměřit síly s gymnastkami z federace. Závodilo se na velké kladině a prostných.

Kategorie III. 2009-2010:
20. Hrdličková Barbora

Kategorie IV. 2007-2008:
14. Plasová Karolína
23. Špindlerová Nela
25. Hošková Hana

 

V neděli 15. 10. jsme vyrazili na závody teamgymu do Prahy. Musíme pochválit skvělou organizaci závodu, ačkoliv to byl celodenní maraton, tak vše probíhalo podle rozpisu. Prvního závodu v tomto školním roce se zúčastnila tři naše družstva.

Hned ráno přišly na řadu nejmenší holčičky v kategorii 0 - ročník narození 2010 a mladší. Je znát, že holčičky se závoděním teprve začínají a sbírají cenné zkušenosti. Celkově obsadily osmé místo.

V kategorii I. ročník 2007-2009 jsme měli také zastoupení. Dívky tu trochu byly ve věkové nevýhodě, protože družstvo bylo sestaveno z ročníku narození 2008 a 2009, takže v této kategorii budou závodit i příští rok. Velice se snažily, na trampolíně měly vysokou známku a v konkurenci pražských oddílů se umístily na krásném 7. místě ze 14 družstev.

V kategorii II. ročník 2002 – 2006 závodily naše nejstarší dívky, které se umístily také na 7. místě z 12 družstev. Ukázaly velice slušnou trampolínu i akrobacii, závodem prošly bez jediného pádu, ale je třeba zvýšit obtížnost zejména na akrobacii.

Doufáme, že naše cvičenky získaly novou motivaci k tréninku a budeme se těšit na dalších závodech. Příště nás čeká 17.10. závod ve sportovní gymnastice a 25.10. závod teamgymu.