27.11. byla neděle, pro většinu den odpočinku.

Pro nás brzké ranní vstávání 5.45 a 6.45 naložit rozhodčí a ujíždět v mlze směr Písek.
V 8.00 od registrovat 3 družstva.
V 8.15 porada rozhodčích.
V 8.44 jako první na rozcvičení  šly nejmladší dívky  2017- 2014. Ohromná hala a takový drobkové. Jsou to začínající gymnastky,tak je přeci nic nevyleká. A opravdu, velmi mile nás překvapily. Vše si zapamatovaly a svůj první závod týmů zvládly na velikánskou jedničku. Cvičilo se na akrobacii a na trampolíně.
Za to sklidily ohromný potlesk od svých rodičů, kteří je na první závod doprovodili.  Byly ve startovním poli nejmladší a skončili na 6. místě. Obtížnost a techniku akro řad  kotoulů a hvězd budeme dále pilovat. Za odměnu jim Deniska upekla medaile z perníku se 6.
Druhé se představily dívky roč. nar. 2011 a mladší. Ty již měly obtížnost hodně velikou. Skákaly salta,fliky a přemety.
Nedopustily se žádného pádu, ani velké kompoziční chyby. Odměnou jim je první místo a zlatá medaile.
Před polednem nastoupila do haly na rozcvičení nejstarší děvčata roč. nar. 2008 a mladší. Se svými akro řadami , přemety a salty se zdařile poprala na obou nářadí. I v závodě se jim vše povedlo. A rezumé rozhodčích?
Rozhodčím se naše vystoupení líbila a poslali děvčata na 1. místo pro zlatou medaili.
Tak jsme  si s trenéry a rozhodčími  říkali, že to ranní nedělní vstávání STÁLO ZA TO!!!!.
Jitka Holcová

Vrchol závodní sezóny pro dobříšské gymnastky se  velmi vydařil. Vyslali jsme 4 družstva. Třem z nich zacinkaly na krku medaile.

V kategorii ml.ž. I (2013-14) jsme získali bronzovou medaily (Čechová Jana , Slezáková Scarllet, Strnadová Eliška).  Nejlépe se umístila Jana – 6. místo, Eliška byla 7. Scarllet 20.

V kategorii ml.ž.II (2011-12) získala děvčata stříbrnou medaily (Guttenbergová Terezie, Sochorová Helena, Beranová Kateřina, Carbochová Marie). Zároveň si Terka vybojovala jako jednotlivkyně 3. místo a postoupila na republikové finále do Prahy. Maruška 11., Helča 13., Kačka 15.

V kategorii st.ž. III (2011-09) obsadila děvčata 5. místo (Hrdličková Barbora, Laštovková Sofie, Baudisová Markéta). Nejlépe se umístila Barča na 6. místě jako jednotlivkyně. Sofie 17. Markéta 23.

V kategorii st.ž. IV(2008-07)  také děvčata stála na  3. stupínku, o zisk bronzové medaile se postarala 8.Hošková Hana, 12.Vávrová Karolína, 14.Mandová Sabina.

Celkem se závodu zúčastnilo 135 závodníků a závodnic z 9 oddílů středočeského kraje.

Během září proběhly nábory do dětských kurzů gymnastiky pro radost a parkouru.

24.9. prvním závodem po prázdninách byl Team CUP v Říčanech u Prahy, kde závodila dvě družstva:                                mladší 2011 obsadilo 8. místo, a starší 2008 7.místo.                                                                                                              Část dívek (8) se navrátilo do Říčan i v neděli 25.9., kde probíhal závod Říčanské hvězdičky - jednotlivkyň ve sportovní gymnastice podle mezinárodních pravidel na kladině a v prostných.
13.Karolína Plasová,18. Barbora Hrdličková,32. Sabina Mandová,33. Hana Hošková,34.Karolína Vávrová., 21. Scarlett Gallego Slezáková, 16. Jana Čechová, 19. Marie Carbochová..

26.10. jsme uspořádali dvou hodinové mini soustředění pro závodní složky a přípravky v Dobřichovicích na jámě. Pilně jsme se připravovali na listopadové závody.

5.11. vystupovaly nejstarší dívky na festivalu pohybových skladeb v Praze na hudbu skupiny Queen k 30.výročí České asociace sportu pro všechny. I když přehlídka byla nesoutěžní, obdrželi jsme diplom za nejlepší estetický dojem. Což nás všechny moc
potěšilo.

13. roč. Poberounského dvojboje(přeskok a prostná), který se konal 13.11. v Dobřichovicích. I tady děvčata zabojovala. Děvčátka z přípravky mladší, vyjela na zkušenou. 3.Viktorka Svobodová, 10.Matylda Turpin, 18.Barunka Lišková              23. Natálka Tomanová. V dalších kategoriích 3. Scarlett Gallego Slezáková. 6. Marie Carbochová. 5. Terka Guttenbergová, 6. Helča Sochorová, 12. Eliška Vaňugová. 2. Sofie Laštovková, 3. Veronika Kropáčková, 6. Markéta Baudisová 4. Barbora Hrdličková, 7.Karolína Plasová, 9. Sabina Mandová, 13. Hana. Hošková.
A jak jsme dopadli v soutěži družstev? Kategorie II- Bronzová medaile, kategorie III - bronzová medaile, kategorie IV - stříbrná medaile.

1.října zacinkaly medaile na krku parkuristkám stříbrné Elišce Vaňugové a bronzové Marušce Carbochové v závodě 3. Ročníku Pražském poháru v parkouru. Obě dívky se zúčastnily i 5.11. 3. Mistrovství ČR v parkouru v Brně. V disciplíně speedrun- běh přes překážky na čas, obsadila Eliška 6. místo, kdy 70 metrovou dráhu překonala v čase 18:53, Maruška 8. místo        s časem: 21:42.
Všem děvčatům blahopřejeme k dosažení výsledků a trenérům za přípravu dívek k závodům.

Sedm dívek v sobotu 21.1. se zúčastnilo závodu Team Gym v týmech v Dobřichovicích. Na přeskoku zacvičila děvčata bez vážné chyby. V prvních dvou společných řadách předvedla přemety vpřed přes stůl, v druhé řadě 1x skrčku, 2x rondát, 3x přemet s obratem o 180 st. Třetí řada bez přeskokového nářadí, 2x salto schylmo, 3x salto prohnutě, 1x salto prohnutě s obratem o 360 st. I přes menší obtížnost dostaly známku 11,10 bodů.  V akrobacii bez chyby předvedla společnou řadu přemet vpřed, přemety stranou, druhá řada vzad, 2x rondát flik, 2x rondát salto skrčmo vzad, 2x rondát flik salto skrčmo vzad také bez pádu. Naše umístění rozhodla třetí řada smíšená, 1x přemet vpřed hvězda rondát, 3x přemet vpřed rondát flik, zde nejmladší členka týmu  předvedla pouze rondát, 1x salto přemet vpřed hvězda, 1x salto vpřed rondát salto vzad. V této řadě se počítala obtížnost pouze z 5 závodnic a srážka 3 body nás odsunula z dobře rozjetého závodu na 4 místo.  ( 9,15 bodů)

Členky týmu: Terezie Guttenbergová, Sofie Laštovková, Kateřina Tománková, Barbora Hrdličková, Sabina Mandová, Markéta Baudisová, Hana Hošková. Trenéři: Holcová, Tománková. Rozhodčí: Holcová, Hošková. Závod se konal bez obecenstva, rodiče mohli sledovat výkony na Facebooku on line.

9.10. se 3 dívky z přípravky (2016 a mladší) zúčastnily svého prvního závodu ve své gymnastické kariéře. Jeli jsme na zkoušku, jak děvčata budou reagovat na cizí prostředí, jak si budou pamatovat sestavy, jelikož cvičí necelý měsíc. Trenérka i rodiče měli plané obavy. Dívky  zvládly všechny disciplíny (skok z místa, prostná a lavičku) na výbornou.

1.  Elenka Sedláková, 3.  Natálka Tomanová, 5. Viktorka Svobodová.
Velmi děkujeme za spolupráci rodičům, kteří doma trénovali s dětmi na paměť sestavy s povinnými prvky - kotoul, váha, skok, poskoky.
 
 
 
 
 

V neděli 14.11. se naše gymnastky zúčastnily závodu v Dobřichovicích.

V kategorii nejstarších si zlatou medaily a 1. místo odnesla Karolína Plasová, dále obsadila děvčata v jednotlivých kategoriích tato místa - 4. Lucie Sedláková, Terezie Guttenbergová, 5. Kateřina Tománková 6. Karolína Vávrová, 7. Helena Sochorová, Sofie Laštovková, Barbora Hrdličková, 8. Tereza Strnadová, 9. Veronika Kropáčková, Hana Hošková, 12. Markéta Baudisová, 16. Eliška Vaňugová.

Družstvo ve složení: Plasová, Sedláková, Guttenbergová, Sochorová, získalo 3. místo a bronzovou medaily.

Poděkování patří trenérům Romanovi Baudisovi, Haně Hoškové, Jitce Holcové, dále rodičům, kteří děvčata přivezou na závody, a pak je podporují potleskem.