Letos dívky zabojovaly a podařil se 7 dívkám přímý vstup do republikového finále v Doubí ve dnech 20-21.5. 
Carbochová, Guttenbergová, Laštovková, Hrdličková, Tománková, Hošková, Vávrová,
ale ještě jsou náhradnicemi Pecková, Mandová, Strnadová v případě , že přímá postupující onemocní nebo se jí termín nehodí.
Attachments:
Download this file (KP vysledky 2023.pdf)KP vysledky 2023.pdf

První jarní víkend 26.3. vyjely naše týmy od nejmladších dětí po dorostenky do Bělé pod Bezdězem. Dívky závodily ve čtyřboji – prostná, hrazda, lavička/ kladina, přeskok.

Závodu se zúčastnilo 111 dětí včetně dospělých. Závodilo se celý den, ale skvělá organizace a dobrá nálada dívek až do konce závodu zpříjemnila práci rozhodčím a sledujícím rodičům.

Hned ráno přišly na řadu nejmladší děti ročník 2017. Holčičky se závoděním teprve začínají a sbírají zkušenosti. Krásné   4. místo obsadila Viktorie Svobodová a na 8. místě se umístila Arleta Skořepová.

Nejpočetnější skupinu tvořily nejmladší děti ročník 2016. Také začínající Elena Sedláková se umístila na 8. místě z 19-ti dívek. Vedla si velmi dobře.

kategorii mladší žákyně I. r.2015 nejlépe zacvičila Aneta Pecková a ze závodu si odnesla zlatou medaili za 1. místo. Bronzovou medaili za 3. místo získala Scarlett Gallego Slezáková. Holkám blahopřejeme.

Za mladší žákyně II. r. 2013 získala stříbrnou medaili za 2. místo Eliška Strnadová, na 5. místě se umístila Jana Čechová. Na medailové stupínky si také vystoupila pro bronz na 3.místo Marie Carbochová za ročník 2012.

I v kategorii starší žákyně III. r.2011-2010 také zacinkala medaile. Terezie Guttenbergová obsadila 3. místo, 7. Helena Sochorová, 10. Nikol Michelová, 16. Isabela Nerglová.

Starší žákyně IV. r. 2010-2008 se nejlépe umístila Barbora Hrdličková 2. místo, 11. Sofie Laštovková, 12. Markéta Baudisová

V kategorii dorostenky r. 2008-2006 i přes pár pádů z kladiny vládla dobrá nálada, holky se podporovaly a rodiče s blížícím se koncem závodu tiše a napjatě sledovaly. 7.místo Karolína Plasová, 8. Sabina Mandová, 9. Hana Hošková, 10. Karolína Vávrová.

Dívky ukázaly velice slušné výkony a nejmladší holčičky si v závodě vedly báječně. Gratulujeme všem za pěkná umístění!

Velké dík patří trenérům a vytrvalým rozhodčím v tomto dlouhém závodě.

 

27.11. byla neděle, pro většinu den odpočinku.

Pro nás brzké ranní vstávání 5.45 a 6.45 naložit rozhodčí a ujíždět v mlze směr Písek.
V 8.00 od registrovat 3 družstva.
V 8.15 porada rozhodčích.
V 8.44 jako první na rozcvičení  šly nejmladší dívky  2017- 2014. Ohromná hala a takový drobkové. Jsou to začínající gymnastky,tak je přeci nic nevyleká. A opravdu, velmi mile nás překvapily. Vše si zapamatovaly a svůj první závod týmů zvládly na velikánskou jedničku. Cvičilo se na akrobacii a na trampolíně.
Za to sklidily ohromný potlesk od svých rodičů, kteří je na první závod doprovodili.  Byly ve startovním poli nejmladší a skončili na 6. místě. Obtížnost a techniku akro řad  kotoulů a hvězd budeme dále pilovat. Za odměnu jim Deniska upekla medaile z perníku se 6.
Druhé se představily dívky roč. nar. 2011 a mladší. Ty již měly obtížnost hodně velikou. Skákaly salta,fliky a přemety.
Nedopustily se žádného pádu, ani velké kompoziční chyby. Odměnou jim je první místo a zlatá medaile.
Před polednem nastoupila do haly na rozcvičení nejstarší děvčata roč. nar. 2008 a mladší. Se svými akro řadami , přemety a salty se zdařile poprala na obou nářadí. I v závodě se jim vše povedlo. A rezumé rozhodčích?
Rozhodčím se naše vystoupení líbila a poslali děvčata na 1. místo pro zlatou medaili.
Tak jsme  si s trenéry a rozhodčími  říkali, že to ranní nedělní vstávání STÁLO ZA TO!!!!.
Jitka Holcová
18.2. Gymnastiáda v Benátkách nad Jizerou pro naše děvčata byla velmi úspěšná.
Závodilo se v trojboji přeskok, kladina, prostná, poprvé podle nových pravidel ČASPV.
Kdy známka je složena z hodnoty obtížnosti  a  z hodnoty provedení a skladebních požadavků.
Poprvé v závodech ČASPV se mohou závodnice dostat přes 10 bodů.
Děti: 3. Svobodová, 4. Lišková B.
2015: 1. Pecková, 2. Gallego Slezáková
2014: 5. Lišková A.
2013: 1. Strnadová
2012: 1-2. Carbochová , společně ze závodnicí z Benátek
2011: 1. Guttenbergová, 4. Sochorová
2010: 5.  Baudisová, 8. Nerglová
2009: 2. Hrdličková
2008: 1. Mandová, 2-3. Hošková, Vávrová
Družstva: Mladší žákyně I- se dělíme o 1-2 . místo s Týncem nad Sázavou
Starší žákyně III - 1. místo
Starší žákyně IV - 2. místo.
Většině děvčat se nové sestavy povedly, ale opět ve vyšších kategoriích nás potrápila kladina. Pády se nám nevyhnuly.
Podrobné výsledky najdete v příloze viz níže.

10.12. proběhly v Týnci nad Sázavou Mikulášské závody.

Výsledky našich děvčat viz přiložený soubor.

Attachments:
Download this file (Mikuláš 2022.pdf)Mikuláš 2022.pdf

Během září proběhly nábory do dětských kurzů gymnastiky pro radost a parkouru.

24.9. prvním závodem po prázdninách byl Team CUP v Říčanech u Prahy, kde závodila dvě družstva:                                mladší 2011 obsadilo 8. místo, a starší 2008 7.místo.                                                                                                              Část dívek (8) se navrátilo do Říčan i v neděli 25.9., kde probíhal závod Říčanské hvězdičky - jednotlivkyň ve sportovní gymnastice podle mezinárodních pravidel na kladině a v prostných.
13.Karolína Plasová,18. Barbora Hrdličková,32. Sabina Mandová,33. Hana Hošková,34.Karolína Vávrová., 21. Scarlett Gallego Slezáková, 16. Jana Čechová, 19. Marie Carbochová..

26.10. jsme uspořádali dvou hodinové mini soustředění pro závodní složky a přípravky v Dobřichovicích na jámě. Pilně jsme se připravovali na listopadové závody.

5.11. vystupovaly nejstarší dívky na festivalu pohybových skladeb v Praze na hudbu skupiny Queen k 30.výročí České asociace sportu pro všechny. I když přehlídka byla nesoutěžní, obdrželi jsme diplom za nejlepší estetický dojem. Což nás všechny moc
potěšilo.

13. roč. Poberounského dvojboje(přeskok a prostná), který se konal 13.11. v Dobřichovicích. I tady děvčata zabojovala. Děvčátka z přípravky mladší, vyjela na zkušenou. 3.Viktorka Svobodová, 10.Matylda Turpin, 18.Barunka Lišková              23. Natálka Tomanová. V dalších kategoriích 3. Scarlett Gallego Slezáková. 6. Marie Carbochová. 5. Terka Guttenbergová, 6. Helča Sochorová, 12. Eliška Vaňugová. 2. Sofie Laštovková, 3. Veronika Kropáčková, 6. Markéta Baudisová 4. Barbora Hrdličková, 7.Karolína Plasová, 9. Sabina Mandová, 13. Hana. Hošková.
A jak jsme dopadli v soutěži družstev? Kategorie II- Bronzová medaile, kategorie III - bronzová medaile, kategorie IV - stříbrná medaile.

1.října zacinkaly medaile na krku parkuristkám stříbrné Elišce Vaňugové a bronzové Marušce Carbochové v závodě 3. Ročníku Pražském poháru v parkouru. Obě dívky se zúčastnily i 5.11. 3. Mistrovství ČR v parkouru v Brně. V disciplíně speedrun- běh přes překážky na čas, obsadila Eliška 6. místo, kdy 70 metrovou dráhu překonala v čase 18:53, Maruška 8. místo        s časem: 21:42.
Všem děvčatům blahopřejeme k dosažení výsledků a trenérům za přípravu dívek k závodům.