O víkendu 17. – 19.5. 2019 se konala Republiková soutěž ČASPV ve sportovní gymnastice 2019. Jak jsme již informovali, tak na tento závod postoupilo z Krajských přeborů 8 našich dívek. Mladší žákyně s jejich trenérkou Jitkou Holcovou odjely do Doubí u Třeboně, kde se soutěž konala, již v pátek 17.5. na otevřený trénink. V sobotu nastoupily do závodu žákyně kategorie I., II. a III. V nedělním závodu startovaly starší dívky s trenérkou Petrou Pilousovou. Opět se závodilo jak v jednotlivcích, tak v družstvech. V družstvech jsme získaly dvě medaile, a to v kategorii Starší žákyně IV. 3. místo (Nikola Dlouhá) a v kategorii Ženy 1. místo (Anna Picková). Nutno říct, že konkurence je rok od roku silnější a je třeba se stále zdokonalovat. Ve třech kategoriích nám unikly medaile o fous, takže jsme posbíraly 3 bramborová umístění v družstvech. V jednotlivcích se nejvíce dařilo Kateřině Brané, která ve své kategorii z celkového počtu 46 závodnic obsadila krásné 6. místo. V soutěži krajů se Středočeský kraj umístil na 2. místě, takže jsme si domů odvezli i pohár.

A teď již k podrobným výsledkům, z celkového počtu 322 závodících se naše dívky umístily takto:

Mladší žákyně I.:

  1. Tománková Kateřina

Družstvo: 4. místo

 

Mladší žákyně II.:

  1. Plasová Karolína
  2. Vávrová Karolína
  3. Hrdličková Barbora

Družstvo: 6. místo

 

Starší žákyně III.:

  1. Braná Kateřina

Družstvo: 4. místo

 

Starší žákyně IV.:

  1. Dlouhá Nikola

Družstvo: 3. místo

 

Dorostenky:

  1. Marečková Aneta

Družstvo: 4. místo

 

Ženy:

  1. Picková Anna

Družstvo: 1. místo